A jövőt megalapozni csak a jelenben lehet. Ez bármennyire egyszerűnek hangzik, teljesen igaz megállapítás, de mégis sokan elfeledkeznek róla. Az anyagiakkal okosan gazdálkodni korántsem annyira egyszerű, mint azt bárki gondolná. Gondolj csak bele abba, ha hirtelen egy kiemelkedően magas fizetést kapnál, akkor mit kezdenél a plusz jövedelemmel? Általában az első, amire a legtöbben költenének, az a nagyobb ház, drágább autó, magasabb életszínvonal megteremtése.
Ez többnyire felemésztené a teljes bért és hirtelen azon kapnád magad, hogy a magasabb juttatás sem elég, mert az összegek kifolynak a kezeid közül. Természetesen ez nem mindenkire igaz. Vannak, akik meg vannak elégedve azzal, amijük van és közel sem kezdenének el jóval többet költeni, mint most, még akkor sem, ha erre esély kínálkozna. Egy kiváló megállapítás, hogy amikor van, akkor kell minél többet félretenni arra az időszakra, amikor a helyzet rosszabbra fordul. Ez nem törvényszerű, de jobb felkészülni, mint végül hoppon maradni.
A nyugdíjas évek mindig örök kérdéskörnek számítanak, hiszen fiatalként még messzinek tűnnek, de sokkal hamarabb eljön, mint azt bárki hinné. Az állami finanszírozás mellett, vannak magánutak is. A nyugdíjbiztosítások összehasonlítása kulcsfontosságú a szerződés megkötése előtt. Pusztán a tényekre szabad alapozni és nem nagy reményeket fűzni, meg bizakodni. A Grantis nyugdíjbiztosítás kalkulátor jó néhány konstrukciót vet össze, amiből már személyre szabottan tud bárki válogatni.
Nincs tökéletes recept, ezért kell ügyesen kalkulálni, amiben a szakemberek örömmel segítenek. A nyugdíjbiztosítás megkötése minél hamarabb történik, annál nagyobb tőke felhalmozására nyílik esély. Az évenkénti adójóváírással tovább bővíthető az alap. Az állam ezzel támogatja ezt az öngondoskodási formát. Választható garantált hozamú, fix kamatozású, befektetési egységekhez kötött, nagyobb kockázatú biztosítás. A különféle kiegészítő opciókkal fokozhatóak az előnyök, de ezek a költséget is növelhetik. A személyes igények tehát mindig döntőek.